“Život Fyzio” s Roman Švanter

Ahojte všetci,

už z názvu a z mojich sociálnych sietí je každému jasné s kým bude druhý diel môjho podcastu „Život Fyzio“.

Prečo práve Roman Švantner?

Romana som si vybral preto, lebo ho považujem za slovenskú špičku z pohľadu kondičného tréningu a dúfal som, že nám všetkým poskytne náhľad do svojej kuchyne a ukáže nám cestu, ktorou kráča doteraz. Roman aktuálne pôsobí vo Fit Factory v Nemciach(Banská Bystrica), kde sa so svojím tímom stará o veľa profesionálnych hráčov nielen z hokeja, futbalu ale takisto aj z ďalších športov. Takisto pôsobí ako kondičný tréner aj pri Gruzínskej futbalovej reprezentácii s Vladimírom Weissom st.

V podcaste sa dozviete

Časť 1.

Prečo chcel byť kondičným trénerom, kde začal svoju cestu a kade viedli jeho prvé kroky v kondičnom trénerstve. Nahliadneme tiež do jeho reprezentačnej kariéry či už vo futbale alebo hokeji (08:30 min). Opýtal som sa ho tiež aký je gruzínsky futbal a čo všetko sa im podarilo s Vladom Weissom st. do neho implementovať a priniesť (12:55 min). Nezabudli sme ani na moju rubriku „Čo najviac pokazil“ takisto „Čo sa mu najviac podarilo v jeho karieré“ a tiež striebro z MS v hokeji 2012 (38:27 min).

 Časť 2.

V druhej časti budete počuť o tom ako z jeho pohľadu by mala vyzerať kooperácia medzi trénermi, fyzio a lekármi + pridá nejaké zaujímavé príklady z praxe (0:22 min). Hlavnou témou bude jeho aktuálne pracovisko Fit Factory a to akým spôsobom tam pracujú a posúvajú s informácie. Rozoberieme ako by mala vyzerať top príprava športovca na profesionálny výkon (12:35 min) a v poslednej časti dostanú priestor aj otázky od divákov môjho podcastu (27:45).

Pretože témy a náš rozhovor boli dlhšie ako sme predpokladali , rozhodol som sa rozdeliť túto epizóda na Časť 1. a Časť 2. Verím a dúfam, že sa niečo znova niečo zaujímavé a nové dozviete aby sme to mohli posúvať a zdielať s ďalšími ľudmi.


Podcast môžete počúvať na ↓

 

 

 


Nájdete ma na sociálnych sieťach

Facebook – Michal Nagaj  

Fanpage – Physio Nagaj   

Instagram – @michal.nagaj

MN

X